Domněnky - zabiják vztahů

   Víte, kolik domněnek si lidé denně vytvářejí? Nespočetně. A ani raději nechtějte vědět, kolik. Lidé si vytvářejí domněnky stále a za všech okolností. Ale proč se neřídí fakty? Proč si vůbec domněnky vytvářejí? Dle mého úsudku je to proto, že je to naučené. Jsme zvyklí domnívat se, že…….. Místo abychom si ověřovali fakta. Svět by byl rázem jednodušší. Domněnky jsou totiž, jak já říkám, zabijákem všeho, včetně vztahů.

 

   Když lidé vidí chudě oděného člověka, hned se domnívají, že ten člověk nemá peníze. Myslím, že to také hodně souvisí se souzením druhých. Kdyby lidé nesoudili, možná by si také přestali vytvářet různé domněnky.

 

Číst dál...

Uzdravte své vnitřní dítě!

„Uzdravte mě někdo!“ křičela duše. Její prosba byla tak slyšitelná, viditelná…., ale nebyl nikdo, kdo by ji dokázal uzdravit. Její pláč byl tak hlasitý, až by to jednomu srdce rozervalo. Po letech hledání, po té dlouhé cestě, na které se toužila uzdravit konečně pochopila. Není nikdo, kdo ji dokáže uzdravit. Bude muset uzdravit samu sebe jedině ona. A konečně i ví jak. Konečně to celé své utrpení pochopila….

Číst dál...

Můj pohled na Ego

 

 

Už jste slyšeli o egu? Četli jste články, knihy…. ? Ego je v posledních letech velmi probíraným tématem. A i já sama jsem se tímto tématem prodírala a bádala, co to slavné ego vlastně je. Vždy jsem ego chápala něco jako když je člověk povýšený nad druhé. Vysvětlit jsem to ale nikdy nedokázala a tak jsem také bádala, kde to mé ego vězí a co s ním….

  Bohužel při mém bádání se stala nepříjemná věc. Všechny ty články mi odpovědi nedávali. Jedni psali, že ego je naše vědomí a že je hloupost se ho zbavovat, jiní zase že se ho zbavit musíme…..nikdo mi však nedokázal na mé otázky odpovědět a vysvětlit jednou větou co to ego je.  A tak nezbylo, než bádat sama…..

A vybádala jsem to? Ano a poznala jsem i své ego.

Číst dál...

(NE)dospělost

..."Myslíš, že jsem malý rozmazlený smrad? ".....Já: " Ano." 

Tato otázka mi dala víc odpovědí, než jsem v tu chvíli dokázala poskytnout já. Dala mi velmi hluboké zamyšlení nad tím, zda jsme vůbec již  dospělými jedinci.

     Co to ale vlastně je takový dospělý jedinec? Z mého pohledu je to člověk, který je sám se sebou srovnaný - tedy nemá již zranění na duši, které vzniklo v  jeho dětství. Jak jste již mohli někde slyšet či číst - má uzdravené vnitřní dítě. Dokáže se rozhodovat sám za sebe, ví, co chce, ví, kam směřuje a jak toho dosáhne. Nebojuje, neponižuje, nekřičí, nesoupeří. 

     A jak se projevuje taková nedospělost? 

Číst dál...

Proč jsou lidé v depresi, že nemají přátelé...?

Proč jsou lidé v depresi, že nemají přátelé...? 

     Je doba internetu. Když jsme začali postupně všichni komunikovat prostřednictvím sociálních sítí, netušili jsme, co to jednou s námi udělá. Zvykli jsme si na to, že nás denně pár lidí osloví. Všichni jsou na facebooku, tak proč se s nimi nepobavit během práce….

Číst dál...

10 tipů, jak se dostat z deprese.

 10 tipů, jak se dostat z deprese.

     Každého z nás občas potká menší nebo větší deprese neboli „depka“. Náš život se nějak odvíjí a občas nás zavede i tam, kam si nepřejeme. Nic však není náhoda a nic není špatně. Ze všeho si můžeme vzít ponaučení. Je důležité si však uvědomit, že nic není nikdy ztraceno a pokud nás potká nějaké těžké období, nemusíme zoufat. Vždy je cesta ven…

 

Číst dál...

Nevysvětlitelná ztráta energie

Nevysvětlitelná ztráta energie

 

    Jistě jste zažili okamžik, kdy se cítíte vyčerpaní, nic vás nebaví, máte špatnou náladu a někdy nejste schopní ani ráno vstát z postele.  Občas máme pocit, že už dál nemůžeme. Někdy nám stačí odpočinek, jindy meditace, sport a život jde dál…. Ale ne vždy!

 

    Každý z nás má svou životní energii. A tu musíme pevně střežit a opatrovat. Musíme s ní nakládat opatrně a vědět, kolik energie máme. Jak na to a odkud se tato energie bere?

Číst dál...

Co je STRACH?

    Co je STRACH?

     Dobrý sluha, špatný pán. Toto rčení jste jistě již někde slyšely. Znáte však jeho podrobnější význam? Co to znamená, že nám má strach sloužit a proč by neměl být našim pánem?

      Strach je emoce, která nás má chránit. Chrání nás před špatnými věcmi. Tedy, pokud jsme v minulosti zažili něco, co nás nějak ohrozilo, pak STRACH je tu proto, aby nás varoval, když nastane podobná situace. Strach nám tedy velice dobře slouží, aby nás varoval před nebezpečím. Dokud se bojíme, jsme opatrní. Díky strachu jsme se nepouštěli do různých věcí, které by nám mohli jakkoli ublížit. Jako děti jsme se báli cizích lidí, což bylo jen dobře. Báli jsme se skákat z velké výšky, což nás ochránilo například před zlomenou nohou či horším úrazem. Báli jsme se sahat do zásuvek, což nám zachránilo život…..

Číst dál...

Spojte se opět se světlem, vytáhne Vás ze tmy...

       Nacházíte se ve stavu, kdy se Vám vůbec nedaří, máte pocit, že na Vás všechno padá, a nebo se cítíte, jako byste byli na vše sami? Máte pocit, že musíte bojovat proti celému světu, že si musíte vybojovat své místo?

       Pak mám pro Vás dvě zprávy. Ano, tušíte správně, jedna bude špatná, jedna dobrá. Ta špatná je, že jste se odpojili od svého zdroje, od světla. Ta dobrá je, že s tím lze něco dělat. Když se opět napojíte, budete se cítit mnohem svobodnější, v jednotě s ostatními a především budete vědět, že nejste na to vše, tady na Zemi,  sami. Budete cítit to spojení, i to vedení.

 

Číst dál...

Na co se soustředíš, to přitahuješ...

Věděli jste, že každým okamžikem, každou vteřinou na něco myslíte? A znáte už to velké tajemství, že to, nač myslíte, to si také přitahujete do svého života? Vím, že už jste o tom nejspíš četli v různých motivačních knihách, ale určitě ne takto. Představte si třeba člověka, který se soustředí stále na to, jak v jeho životě chybí peníze. Čím víc se ale soustředí na nedostatek peněz, tím víc si nedostatek peněz přitahuje. Kdyby se tak chtěl soustředit na dostatek. Tedy na hojnost, na to , kolik toho má, co vše krásné ho v životě potkalo nebo na to, jak peníze vydělat, na příležitosti.

Strach z nedostatku jen umocňuje ještě větší strach a ještě větší nedostatek. Proč se tak děje? Řekněme, že Vesmír má s námi určité plány a má svá pravidla. Nechce nám ublížit, ba naopak. Chce nám dát vše, co si přejeme. Teď si možná říkáte, že si ale přejete jet na vysněnou dovolenou......, ale nemáte na to peníze a odnikud stále nepřicházejí.

Číst dál...

Kde mě najdete

Andrea Čermáková

Zemědělská 898, 500 03 Hradec Králové

tel.: 777 03 55 66