Reference

Požádala jsem pár svých klientů, aby Vám zde napsali, jak a v čem  jim terapie u mne pomohla.

Můžete si tak lépe představit, v čem může tato metoda pomoci právě Vám.


V.N.

Doporučuji sezení u paní Čermákové, velmi mi to pomohlo v osobním životě, při hledání zaměstnání. Byla jsem u ní i s dcerou, která trpěla atopickým ekzémem, nyní už ho nemá. Díky sezení člověk na sobě zapracuje, zvýší se mu sebevědomí, omezí stres a pod.


Alča

Ráda bych jednou větou vyjádřila svůj názor na léčebné metody paní Andrey Čermákové: paní Andrea mě naučila vidět srdcem, vděčnosti, žití v přítomnosti, zbavování se strachu a nutkavých ničivých myšlenek.

A nyní zde je můj problém: u dcery – smyslu mého života - došlo v dospělosti k odcizení. Moje snahy o zlepšení vztahu byly kontraproduktivní, přidaly sezdravotní potíže. Paní Andrea byla ochotná mi zcela nezištně poskytovat i „první pomoc“ po telefonu, když situace překračovaly únosnou mez. Během dvou let jsem ji navštívila zhruba pětkrát. Postupně odkrývala vztahy v mé rodině atd..... Aniž bych to nějak vnímala, pracovala na úrovni mého podvědomí - při mém plném vědomí – vždy se svolením – proto výsledky stále přetrvávají.

„Vedlejším produktem“ je to, že jsem navázala přátelské vztahy s lidmi, u nichž jsem objevila kvality, které jsem do té doby nebyla schopna vidět. Přirozeně jsem ztratila zájem plýtvat energií na některé vztahy, přestala hledat spásu v kupování povzbuzujících - někdy i finančně náročných potravinových doplňcích. Dokážu plnohodnotně trávit čas sama, s přáteli atd.....Díky odpuštění již nemám potřebu řešit v rodině to, co jsem předtím považovala za problém. Energii a myšlenky vysílám pozitivním směrem. Před první návštěvou paní Andrey mě ovlivnila recenze na jejích stránkách. Mohu potvrdit, že zde není žádné čarování a zastrašování a neúnosné finanční nároky. Přirovnání k návštěvě očního lékaře bylo trefné: sedět, pravidelně dýchat, naslouchat přívětivému hlasu paní Andrey; v mysli pak vyvstávají pocity, spojené s destrukčními situacemi - naučenými vzorci chování.

Paní Andrea uvedla do praxe mé poučky načtené z knih. Dokázala mi, že máme vnitřní schopnost změnit své pocity a celkový výsledek chování i pro budoucí opakující se situace. Ale bez zapojení mého podvědomí a jejího profesionálního přístupu by to pro mě bylo nemožné.

A to je dar, o který je paní Andrea ochotná se s námi podělit.


Michal D.

Jestli vás trápí jakýkoliv problém v osobním životě, věřím, že Paní Andrea Čermáková Vám pomůže. Svěřil jsem se jí s tím, co mě tíží. Po čase s ní stráveném, jsem užasl jak lehké bylo řešení mé situace. Pomohla mi, se na můj problém podívat z jiného úhlu pohledu a uvědomit si, kde dělám časté chyby a jak je napravit. Odblokovali jsme i jeden z nejdůležitějších pocitů co člověk má a to je Radost. Jsem ji za to velice vděčný a mohu ze své zkušenosti jen doporučit.


L.S.

Dostala jsem email od kamarádky, u které jsme řešili dýchací obtíže a celkově nemocnost jejích dětí. Výsledek posuďte sami. Kamarádka má chlapce a děvče, dvojčata. Kamarádka je často přetížená, bere na sebe veškeré povinnosti, neumí říkat NE, neumí zvolnit… Dýchací obtíže se tak dostaví velmi rychle, neboť tělo dá najevo, že se duše dusí v takovém životě plném shonu. Navíc to není život, jaký si představovala. Toto se vždy první projeví u dětí. Když jsou nemocní, maminka si teprve může odpočinout. Děti jí takto dávají najevo, jak se v tom všem také dusí…….

„Kubu jsem dusila svou láskou a péčí, tady to vypadá, že jí naopak chybí pozornost. Eliška…máš pravdu, ona je opravdu velice vnímavá a citlivá a je toho teď hodně. Pořád jí někdo z nás usměrňuje to nesmíš, to nedělej, nechoď na tu trávu než vyroste, nech mě chvilku dodělat to a to…“

Kubovi doktorka mohla po práci s maminkou v mé poradně snížit dávkování léků......

„Mudr mi tenkrát nevěřila, že zmenšení dávek zvládne, slyším jak dnes, že to je hloupost, že by se do toho nepouštěla a najednou minulý týden na kontrole už bez problémů souhlasila že znovu snížíme a něco i vysadíme.

Jen pro info první léčebný postup (leky, uplne bezvyznamna info ale nevim jak jinak ukazat to obrovske snizeni leku a zlepseni) byl: Kortikoidy dýchátko 2x denně celkem 500 mga Ventolin 2x denne, Singular mini 1x denne ( lek na astma) a Aerius 5ml (lek na alergii), poté sníženo na 2x denně celkem 100mg kortikoidy a 1x denne Singular a 2,5 ml Aerius a nyní má 1x denne celkem 50mg kortikoid a 2,5ml aerius. „

„Kuba potřebuje hodně volnosti, ale pak večer pomazlit a dát najevo, že je náš, že ho milujeme a je v bezpečí, to je pro něj důležité. Eliška potřebuje cítit, že je důležitá průběžně, dávat jí najevo, jak je šikovná, asi je potřeba jí dodat sebedůvěru.“

...“asi jsem teď také úplně volně dýchat nemohla a děti to prostě opět poznaly…Za prvé jsme si dali velké cíle jak dotvořit zahradu, garáž atd.., za druhé manžel byl teď často pryč a já na vše sama a do toho měli očekávání pomoci i mí rodiče, kteří mi tedy týden hlídali děti.“

Její oblíbená věta : ... „…no copak jsem mohla říct ne…?“

„... měla jsem toho hodně a nemohla dýchat. Máma říkala, že mám astma jako táta a jako Kuba….takže zvolním! Slibuji a děkuji!“

L.S.

(To doufám....:) )


Hanka

Přišla jsem k paní Andree s naprostou marností v život. Nevěděla jsem kudy kam. Měla jsem jak psychické, tak i fyzické problémy. Člověk už opravdu nevěřil ničemu. Měla jsem i pocit, že mi nikdo nerozumí a hlavně jsem si nerozuměla ani já sama. Otázka typu: ,, Proč se to zase děje? Proč se to děje zase mně? '' Tyto otázky byly pokládány v mé hlavě každý den. Ale první sezení u paní Andrey mě ohromilo! Cítila jsem naprosté bezpečí, empatii a že opravdu na tomto světě existuje úžasný člověk, který mi konečně rozumí a ví jak mi pomoci.

Už od prvního sezení jsem cítila úlevu. Odcházely strachy, obavy a naopak narůstala sebehodnota a sebepřijetí! Díky této terapii jsem si dokázala dát život dopořádku podle mých představ a mých snů. Postupem času jsem se naučila říkat NE a dokazála jsem se v životě posunout tak, že bych to před terapií nikdy nedokázala. Začala se léčit duše a začalo se léčit i fyzické tělo. Ano, stal se zázrak. Nezbývá mi nic jiného než paní Andree poděkovat za úžasný přístup a opravdu mohu tuto terapii jen doporučit. Děkuji že JSTE paní Andreo :-)