Krystaloterapie

     Krystaloterapií rozumíme terapii pomocí drahých minerálů, které nám pomáhají uvolnit naše bloky, vyrovnat energii čaker a dalších energetických drah v našem těle.

     Při této terapii se využívá síla a vlastnosti každého minerálu, který se pokládá nejen na tělo klienta, ale také kolem těla. Tímto vytváříme energetické pole, které pracuje s naší energií a s našimi bloky či programy, které jsou většinou již zapsány v buněčné paměti těla.

      Dochází k uvolnění celého těla, mysli i ducha, čímž uvolníme nejen zablokovanou energii, ale i fyzické tělo a celkovou životní staženost. Naše energetická centra se dávájí do rovnováhy a my upouštíme naše programy, na kterých jsme tolik lpěli.

 

     V životě si každý z nás prošel určitou cestou, na které se musel vyrovnat i s určitou bolestí. Tuto bolest si lze pochopit při terapii, ale ne vždy uvolníme, či si dovolíme uvolnit s terapeutem všechnu bolest. Při krystaloterapii neřešíme nic. Necháváme pracovat za nás tyto úžasné bytosti, které se skrývají v každém minerálu. Dovolujeme jim léčit nás na úrovních, kam se sami nikdy nedostaneme.

 

     Dovolme si uvolnit se, nechat starosti stranou, vyprázdnit mysl. Naberme opět sílu, nechme za sebe pracovat jiné. Jednou v životě se přestaňme snažit. Opravme svou energii, nastartujme opět, co bylo potlačeno, zablokováno…

 

     Dovolme přírodě, ať nám pomůže…

 

    ČAKRY 

     jsou energetická centra v našem těle, která řídí fyzickou vitalitu, emoce, nálady a duchovní schopnosti. Když jsou tato centra vyvážená, vládne v našem životě harmonie. Když vyrovnaná nejsou, nastává v příslušné oblasti chaos. 

    Slovo ČAKRA pochází ze sanskrtu a znamená kruh nebo kolo. Znamená také "Slunce" - aktivitu

Některé staré (indické, tibetské a jiné) texty uvádějí, že na lidském těle je až 88 000 čaker, přičemž 7 je hlavních a asi 40 vedlejších. Ostatní jsou menšího významu, ač já si myslím, že každá má svou úlohu. 

     Čakry většiny lidí mají obvykle průměr cca 10cm , při duchovním rozvoji člověka se čakry rozšiřují, frekvence jejich vibrací se zvyšuje a i jejich barvy jsou jasnější a zářivější. Když se změní směr otáčení, energie proudí z čaker ven. Zobrazují se jako lotosové květy, z nichž každý rezonuje o jiných frekvencích a odpovídá určité barvě duhy. Čakry jsou v neustálém otáčivém pohybu, který způsobuje, že energie je vtahována do nitra čaker. Při krystaloterapii se zaměřujeme na sedm základních čaker tak, abychom vyrovnali naše životní témata, která má každá z čaker na starost. 

1. čakra - KOŘENOVÁ -  nachází se na spodním konci páteře. Barva - Rubínová červeň

Témata: Finance, Kariéra, Bydlení, Fyzické bezpečí, Uspokojování fyzických potřeb, Matejetek, Vůle být

Obavy z nenaplnění fyzických potřeb časem způsobí, že se čakra časem zmenší a ztmavne.

Doslova si kořenovou čakru můžeme svými starostmi o peníze a majetek otrávit a vytvořit si tak pocity omezení a nedostatku. 

Naopak při posedlosti penězi první čakru přetěžujeme a čakra se neúměrně zvětší na úkor ostatních čaker. 

 

2. čakra - SAKRÁLNÍ -     umístění pod pupíkem. Barva - oranžová.  

Témata: Touha po uspokojení fyzických potřeba - jídlo, pití, sex, vzrušení. Závislosti, Naše tělo - spánek, životní styl, zdraví, hmotnost, vzhled. Pokud se stresujeme tématy týkajícími se našeho těla, čakra se scvrkne a zablokuje (nepřirozená únava a apatie). Naopak pokud jsme posedlí svým vzhledem, čakra se nepřirozeně zvětší. 

 

 

3. čakra - SOLAR PLEXU –   umístění cca 10cm nad pupíkem. Barva - jasně žlutá.

Témata: Síla a moc – strach z moci, touha po moci, strach z autorit, zájem o osoby disponující výraznou mocí, současné a minulé zážitky ovládnutí  jinou osobou. Ovládání – strach z ovládání ostatními, strach ze ztráty kontroly, touha po sebeovládání, touha mít kontrolu nad ostatními a nad danou situací, vymknutí kontroly. Pokud se obáváme, že nás okolí zkouší ovládnout a řídit, čakra se zmenší. Pokud chceme moc a ovládat, čakra se zvětší a zakalí.

 

4. čakra – SRDEČNÍ –     uprostřed hrudníku, v oblasti srdce. Barva- zelená.

Témata: Mezilidské vztahy, Láska, Připoutanost k lidem- spoluzávislost, posedlost, Milosrdnost nebo Nemilosrdnost. Jakékoli obavy vůči dávání nebo přijímání lásky čakru zmenší. Vztahy založené na závislosti vyústí k jejímu zablokování a nepřirozenému zvětšení.

Srdeční čakra je nejdůležitějším centrem pro rozvíjení intuice a jasnocitu.

 

5. čakra – KRČNÍ –          nachází se v krku, v blízkosti ohryzku. Barva – nebesky modrá

Témata:  Pravdomluvnost, Komunikace, Schopnost říci si o své potřeby. Strach z komunikace krční čakru oslabuje, což může být vnímáno jako nepříjemné pocity v krku. Neustálé nutkání prosadit se, komunikovat, může vést k nerovnováze a zvětšení čakry.

 

UŠNÍ čakry -                 nachází se nad levým a pravým uchem .

Na rozdíl od ostatních čaker se netočí a jsou nakloněny o 30st. nahoru od vodorovné osy. Mají krásnou červenofialovou barvu.

Témata: Komunikace s Bohem – neochota nebo naopak přílišná touha slyšet bytosti duchovních sfér. To, co slýcháte a co jste slyšeli – příjemné i nepříjemné názory na nás, slovní napadání, zprávy z médií, energie hudby, zvuky z okolí….

 

Ušní čakry nás propojují s bytostmi z vyšších sfér – jasnoslyšení

Pokud se obáváme či již nechceme slyšet co jsme slýchávali, čakry se zablokují.

 

6. čakra – TŘETÍ OKO – nachází se na čele, uprostřed mezi očima. Barva – indigo

Témata: Budoucnost, Minulost, Víra v duchovno

 

7. čakra – KORUNNÍ –   na temeni hlavy, barva – zářivě purpurová

Témata: Bůh, Náboženství nebo duchovno (negativní zkušenosti), Božské vedení, Víra.