Můj pohled na Ego

 

 

Už jste slyšeli o egu? Četli jste články, knihy…. ? Ego je v posledních letech velmi probíraným tématem. A i já sama jsem se tímto tématem prodírala a bádala, co to slavné ego vlastně je. Vždy jsem ego chápala něco jako když je člověk povýšený nad druhé. Vysvětlit jsem to ale nikdy nedokázala a tak jsem také bádala, kde to mé ego vězí a co s ním….

  Bohužel při mém bádání se stala nepříjemná věc. Všechny ty články mi odpovědi nedávali. Jedni psali, že ego je naše vědomí a že je hloupost se ho zbavovat, jiní zase že se ho zbavit musíme…..nikdo mi však nedokázal na mé otázky odpovědět a vysvětlit jednou větou co to ego je.  A tak nezbylo, než bádat sama…..

A vybádala jsem to? Ano a poznala jsem i své ego.

Číst dál...

(NE)dospělost

..."Myslíš, že jsem malý rozmazlený smrad? ".....Já: " Ano." 

Tato otázka mi dala víc odpovědí, než jsem v tu chvíli dokázala poskytnout já. Dala mi velmi hluboké zamyšlení nad tím, zda jsme vůbec již  dospělými jedinci.

     Co to ale vlastně je takový dospělý jedinec? Z mého pohledu je to člověk, který je sám se sebou srovnaný - tedy nemá již zranění na duši, které vzniklo v  jeho dětství. Jak jste již mohli někde slyšet či číst - má uzdravené vnitřní dítě. Dokáže se rozhodovat sám za sebe, ví, co chce, ví, kam směřuje a jak toho dosáhne. Nebojuje, neponižuje, nekřičí, nesoupeří. 

     A jak se projevuje taková nedospělost? 

Číst dál...

Proč jsou lidé v depresi, že nemají přátelé...?

Proč jsou lidé v depresi, že nemají přátelé...? 

     Je doba internetu. Když jsme začali postupně všichni komunikovat prostřednictvím sociálních sítí, netušili jsme, co to jednou s námi udělá. Zvykli jsme si na to, že nás denně pár lidí osloví. Všichni jsou na facebooku, tak proč se s nimi nepobavit během práce….

Číst dál...

10 tipů, jak se dostat z deprese.

 10 tipů, jak se dostat z deprese.

     Každého z nás občas potká menší nebo větší deprese neboli „depka“. Náš život se nějak odvíjí a občas nás zavede i tam, kam si nepřejeme. Nic však není náhoda a nic není špatně. Ze všeho si můžeme vzít ponaučení. Je důležité si však uvědomit, že nic není nikdy ztraceno a pokud nás potká nějaké těžké období, nemusíme zoufat. Vždy je cesta ven…

 

1. Uvědomte si, že „kámoška depka“ není kámoška …

     Sedět, zírat do zdi a přemýšlet o svých problémech vás z deprese nedostane. Naopak. Čím víc jí budete věnovat pozornost, čím víc se jí budete zaobírat, tím větší bude.

     Uvědomte si, že se jedná o emocionální stav. Tedy stav, ve kterém se momentálně nacházíte. Zítra, pozítří nebo za týden i klidně za minutu může být vše jinak. Musíte pro to však něco udělat.

 

2. Snažte se svůj problém popsat a roztřídit ho na víc menších problémů…

    Pokud máme víc malých problémů, kterým jsme dovolili, aby se nakupily, pak se nám stane to, že máme jeden velký problém, který neumíme pojmenovat, protože vlastně ani nevíme, co s námi je. Tento stav se právě nazývá „depresí“. Je nám špatně, ale nevíme proč. Trpíme v podstatě špatnými pocity, nic nám nedělá radost, vyhýbáme se lidem, špatně spíme, nejíme, ale někteří lidé nevědí, proč se to děje. Proto je třeba své problémy začít třídit na menší a začít je postupně řešit, až úplně zmizí.

 

3. Pokud svůj problém znáte, začněte ho řešit…

     Není nic horšího, než chodit po světě s nevyřešeným problémem. Pokud máme problém, známe ho, tak nejlepší co můžeme pro sebe udělat je, vyřešit ho. Teď hned. Jak? Pamatujte, že vše má svou příčinu. Každý problém někde vznikl… K řešení Vašeho problému můžete využít metodu One Brain, která umí zpracovat příčinu Vašeho trápení. Více informací najdete např. zde: www.poradna-kineziologie.cz

 

4. Začněte dělat, co vás baví…

     Necítíme-li se dobře, vždy je nejlepší začít dělat věci, které nám způsobují pocit radosti. Ať už je to zalévání květin, pletení, šití, pěkný film… Každý si najde jistě to, co ho baví. Je dobré začít dělat i věci, které jste dělali naposledy v dětství jako např. bruslení, sáňkování, fotbal, kreslení…. Začněte vzpomínat na své dětství, na to, co vás bavilo nejvíc a to začněte dělat.

 

5. Buďte co nejvíc ve společnosti lidí…

    Pokud se budete zavírat doma a budete zatahovat rolety, pak dáváte své depresi tu největší šanci. Potřebujete lidi, smích, přátelé a co nejvíc světla. Choďte s kamarádkou na kávu víc než dřív, zavolejte přátelům, které jste dlouho neslyšeli, běžte do kina, nakupovat…. Snažte se být co nejméně sami, jinak dáváte prostor své mysli, která se začne ubírat opět směrem k problému.

 

6. Choďte do přírody…

     Snažte se trávit co nejvíc času v přírodě. Příroda vám dodá energii a vyčistíte si myšlenky. Trávit čas na čerstvém vzduchu vám dodá svěží pocit, budete se cítit zdravější a silnější. V domě se energie nehýbe tak jako venku. Venku se energie mění, navíc je tam dobrá energie právě díky přírodě, stromům… Doma energie stojí a je tam stále ta stejná. Proto je vhodné hodně větrat. Nejde jen o čerstvý vzduch, ale o to, že se vám v domě vymění energie a nebudete se cítit tak ponuře. Stará energie odejde, nová přijde. Dotýkejte se stromů, dokáží vyléčit Vaši duši.

 

7. Opusťte minulost...

     Zabýváme-li se stále minulostí, zůstáváme v ní. Pokud jsme v depresi z něčeho, co se již stalo, nemá cenu dále v tom setrvávat. Jděme dál… Nezabývejme se již tím, co už se stalo, pokud neznáme momentálně řešení. Hleďme dál do budoucnosti, plánujme. Pokud máte příležitost účastnit se nějakých seminářů, kurzů, jděte na ně. Pomohou vám nastartovat se kupředu a jít budoucnosti naproti. Najdete něco nového, co vnese do Vašeho života světlo, získá si to Vaši pozornost a zájem.

 

8. Nejhorší je nuda…

     Nikdy nedopusťte, aby se vás zmocnila nuda. Tehdy člověk začne opět přemýšlet, proč mu přátelé nevolají, nepíší a zmocní se ho další negativní myšlenky. Deprese se tak začne prohlubovat.

 

9. Přijměte svůj stav…

     Netrapte se tím, že se momentálně nacházíte ve stavu, ve kterém se necítíte dobře a že na Vás okolí reaguje nějak divně. Pokud se někomu nelíbí, že máte momentálně depresi, může si to s vámi klidně vyměnit. Proto nezoufejte, že nejste schopni chodit do práce, starat se o děti, o domácnost nebo vůbec jakkoli fungovat. Vaše tělo i Vaše mysl reaguje na stres a potřebuje se s tím vypořádat. Dovolte si být chvilku „NE-mocní“. Nebojte se ukázat světu, že i Vy jste jen člověk. Každý z nás má právo se občas zhroutit.

 

10. Nejšťastnější vzpomínky…

     Začněte si vybavovat situace, kdy jste byli ve svém životě nejšťastnější. Uvědomte si zároveň proč. Snažte se takových vzpomínek vybavit si co nejvíce a pokud je to možné, dělejte to samé, co jste dělali v těch vzpomínkách.

    

   A na závěr pamatujte: „Co vás nezabije, to vás posílí …“ 

Nevysvětlitelná ztráta energie

Nevysvětlitelná ztráta energie

 

    Jistě jste zažili okamžik, kdy se cítíte vyčerpaní, nic vás nebaví, máte špatnou náladu a někdy nejste schopní ani ráno vstát z postele.  Občas máme pocit, že už dál nemůžeme. Někdy nám stačí odpočinek, jindy meditace, sport a život jde dál…. Ale ne vždy!

 

    Každý z nás má svou životní energii. A tu musíme pevně střežit a opatrovat. Musíme s ní nakládat opatrně a vědět, kolik energie máme. Jak na to a odkud se tato energie bere?

Číst dál...

Co je STRACH?

    Co je STRACH?

     Dobrý sluha, špatný pán. Toto rčení jste jistě již někde slyšely. Znáte však jeho podrobnější význam? Co to znamená, že nám má strach sloužit a proč by neměl být našim pánem?

      Strach je emoce, která nás má chránit. Chrání nás před špatnými věcmi. Tedy, pokud jsme v minulosti zažili něco, co nás nějak ohrozilo, pak STRACH je tu proto, aby nás varoval, když nastane podobná situace. Strach nám tedy velice dobře slouží, aby nás varoval před nebezpečím. Dokud se bojíme, jsme opatrní. Díky strachu jsme se nepouštěli do různých věcí, které by nám mohli jakkoli ublížit. Jako děti jsme se báli cizích lidí, což bylo jen dobře. Báli jsme se skákat z velké výšky, což nás ochránilo například před zlomenou nohou či horším úrazem. Báli jsme se sahat do zásuvek, což nám zachránilo život…..

Číst dál...

Na co se soustředíš, to přitahuješ...

Věděli jste, že každým okamžikem, každou vteřinou na něco myslíte? A znáte už to velké tajemství, že to, nač myslíte, to si také přitahujete do svého života? Vím, že už jste o tom nejspíš četli v různých motivačních knihách, ale určitě ne takto. Představte si třeba člověka, který se soustředí stále na to, jak v jeho životě chybí peníze. Čím víc se ale soustředí na nedostatek peněz, tím víc si nedostatek peněz přitahuje. Kdyby se tak chtěl soustředit na dostatek. Tedy na hojnost, na to , kolik toho má, co vše krásné ho v životě potkalo nebo na to, jak peníze vydělat, na příležitosti.

Strach z nedostatku jen umocňuje ještě větší strach a ještě větší nedostatek. Proč se tak děje? Řekněme, že Vesmír má s námi určité plány a má svá pravidla. Nechce nám ublížit, ba naopak. Chce nám dát vše, co si přejeme. Teď si možná říkáte, že si ale přejete jet na vysněnou dovolenou......, ale nemáte na to peníze a odnikud stále nepřicházejí.

Číst dál...

Spojte se opět se světlem, vytáhne Vás ze tmy...

       Nacházíte se ve stavu, kdy se Vám vůbec nedaří, máte pocit, že na Vás všechno padá, a nebo se cítíte, jako byste byli na vše sami? Máte pocit, že musíte bojovat proti celému světu, že si musíte vybojovat své místo?

       Pak mám pro Vás dvě zprávy. Ano, tušíte správně, jedna bude špatná, jedna dobrá. Ta špatná je, že jste se odpojili od svého zdroje, od světla. Ta dobrá je, že s tím lze něco dělat. Když se opět napojíte, budete se cítit mnohem svobodnější, v jednotě s ostatními a především budete vědět, že nejste na to vše, tady na Zemi,  sami. Budete cítit to spojení, i to vedení.

 

Číst dál...

Život v Déja vu...

Život v Déja vu?

     Déjà vu (francouzsky „již viděno“, vyslovuje se (déža vy) je stav, který jsme jistě všichni aspoň jednou v životě zažili. Při tomto stavu se děje něco velmi zvláštního. Máte pocit, že situace, kterou jste momentálně prožili, se už stala. Že už jste ji jednou zažili. A úplně stejně. Někdy i dopředu víte, co řekne ten druhý, který je v té situaci s Vámi. Tak přesně tento stav se nazývá  Déjà vu neboli situace, která se opakuje.

     Co když Vám teď řeknu, že Váš život je jedno velké Déjà vu ? Co když žijete stále opakující se situace a vůbec o tom ani nevíte? Co když žijete jeden a tentýž život stále dokola?

Číst dál...

Láska a zklamání...

Láska a zklamání…

 Stalo se Vám někdy, že jste se zamilovali, ale dotyčná osoba o Vás nejevila zájem nebo vůbec netušila, že existujete? Měli jste vztah a nedopadl moc dobře? Co se vlastně pokazilo? Přestal Vás mít rád? Zamilovala se Vaše partnerka do Vašeho kamaráda? Řekla Vám, že Vás již nemiluje? Byl na Vás hrubý, choval se sobecky, či měl jiné nevhodné vlastnosti? Tvrdila Vám, že Vás nikdy neopustí a přesto se tak stalo? …..

  Kde jste udělali chybu? …. NIKDE!

  Vlastně ano, jednu chybu jste udělali. A to tu, že jste si mysleli, že je to ten pravý (pravá) a čekali od toho vztahu maximum.

Číst dál...

Kde mě najdete

Andrea Čermáková

Čistěves 29, 503 15 Nechanice

tel.: 777 03 55 66, 604 685 922