..."Myslíš, že jsem malý rozmazlený smrad? ".....Já: " Ano." 

Tato otázka mi dala víc odpovědí, než jsem v tu chvíli dokázala poskytnout já. Dala mi velmi hluboké zamyšlení nad tím, zda jsme vůbec již  dospělými jedinci.

     Co to ale vlastně je takový dospělý jedinec? Z mého pohledu je to člověk, který je sám se sebou srovnaný - tedy nemá již zranění na duši, které vzniklo v  jeho dětství. Jak jste již mohli někde slyšet či číst - má uzdravené vnitřní dítě. Dokáže se rozhodovat sám za sebe, ví, co chce, ví, kam směřuje a jak toho dosáhne. Nebojuje, neponižuje, nekřičí, nesoupeří. 

     A jak se projevuje taková nedospělost? 

Číst dál...

Proč jsou lidé v depresi, že nemají přátelé...? 

     Je doba internetu. Když jsme začali postupně všichni komunikovat prostřednictvím sociálních sítí, netušili jsme, co to jednou s námi udělá. Zvykli jsme si na to, že nás denně pár lidí osloví. Všichni jsou na facebooku, tak proč se s nimi nepobavit během práce….

Číst dál...

 10 tipů, jak se dostat z deprese.

     Každého z nás občas potká menší nebo větší deprese neboli „depka“. Náš život se nějak odvíjí a občas nás zavede i tam, kam si nepřejeme. Nic však není náhoda a nic není špatně. Ze všeho si můžeme vzít ponaučení. Je důležité si však uvědomit, že nic není nikdy ztraceno a pokud nás potká nějaké těžké období, nemusíme zoufat. Vždy je cesta ven…

Číst dál...

Nevysvětlitelná ztráta energie

 

    Jistě jste zažili okamžik, kdy se cítíte vyčerpaní, nic vás nebaví, máte špatnou náladu a někdy nejste schopní ani ráno vstát z postele.  Občas máme pocit, že už dál nemůžeme. Někdy nám stačí odpočinek, jindy meditace, sport a život jde dál…. Ale ne vždy!

 

    Každý z nás má svou životní energii. A tu musíme pevně střežit a opatrovat. Musíme s ní nakládat opatrně a vědět, kolik energie máme. Jak na to a odkud se tato energie bere?

Číst dál...

Kde mě najdete

Andrea Čermáková

Čistěves 29, 503 15 Nechanice

tel.: 777 03 55 66, 604 685 922