Už jste slyšeli o egu? Četli jste články, knihy…. ? Ego je v posledních letech velmi probíraným tématem. A i já sama jsem se tímto tématem prodírala a bádala, co to slavné ego vlastně je. Vždy jsem ego chápala něco jako když je člověk povýšený nad druhé. Vysvětlit jsem to ale nikdy nedokázala a tak jsem také bádala, kde to mé ego vězí a co s ním….

  Bohužel při mém bádání se stala nepříjemná věc. Všechny ty články mi odpovědi nedávali. Jedni psali, že ego je naše vědomí a že je hloupost se ho zbavovat, jiní zase že se ho zbavit musíme…..nikdo mi však nedokázal na mé otázky odpovědět a vysvětlit jednou větou co to ego je.  A tak nezbylo, než bádat sama…..

A vybádala jsem to? Ano a poznala jsem i své ego.

Číst dál...

..."Myslíš, že jsem malý rozmazlený smrad? ".....Já: " Ano." 

Tato otázka mi dala víc odpovědí, než jsem v tu chvíli dokázala poskytnout já. Dala mi velmi hluboké zamyšlení nad tím, zda jsme vůbec již  dospělými jedinci.

     Co to ale vlastně je takový dospělý jedinec? Z mého pohledu je to člověk, který je sám se sebou srovnaný - tedy nemá již zranění na duši, které vzniklo v  jeho dětství. Jak jste již mohli někde slyšet či číst - má uzdravené vnitřní dítě. Dokáže se rozhodovat sám za sebe, ví, co chce, ví, kam směřuje a jak toho dosáhne. Nebojuje, neponižuje, nekřičí, nesoupeří. 

     A jak se projevuje taková nedospělost? 

Číst dál...

Proč jsou lidé v depresi, že nemají přátelé...? 

     Je doba internetu. Když jsme začali postupně všichni komunikovat prostřednictvím sociálních sítí, netušili jsme, co to jednou s námi udělá. Zvykli jsme si na to, že nás denně pár lidí osloví. Všichni jsou na facebooku, tak proč se s nimi nepobavit během práce….

Číst dál...

 10 tipů, jak se dostat z deprese.

     Každého z nás občas potká menší nebo větší deprese neboli „depka“. Náš život se nějak odvíjí a občas nás zavede i tam, kam si nepřejeme. Nic však není náhoda a nic není špatně. Ze všeho si můžeme vzít ponaučení. Je důležité si však uvědomit, že nic není nikdy ztraceno a pokud nás potká nějaké těžké období, nemusíme zoufat. Vždy je cesta ven…

Číst dál...

Kde mě najdete

Andrea Čermáková

Čistěves 29, 503 15 Nechanice

tel.: 777 03 55 66, 604 685 922