Pokusím se to vysvětlit co nejjednoduššeji :)

 

  Vše je založeno na vztahu  MOZEK – SVAL.  Mozek koordinuje svaly a následná reakce putuje zpět do mozku. Říkáme tomu zpětná vazba (biofeedback). Na tomto základě může Kineziolog pomocí svalového testu zjistit pravdu ukrytou hluboko v našem podvědomí. Chceme-li změnit naší přítomnost či budoucnost, je třeba se podívat do minulosti, kde zjistíme příčinu svých potíží. Vše probíhá  při plném vědomí klienta, nejedná se o hypnózu či něco podobného. Není se čeho obávat.

    Toto testování nám propojí obě mozkové hemisféry, díky čemuž zjistíme, co se tenktrát skutečně stalo. Je třeba se vyrovnat s minulostí a odstranit vzniklé bloky, abychom mohli pokračovat ve svém životě svobodně, nezávisle na našich minulých přesvědčeních.

    Jakmile se testováním kineziolog dostane s klientem do věkové regrese – minulosti, věku, kde vznikla příčina klientových potíží, klient se s danou situací vyrovná, pochopí ji a podívá se na ní z jiného úhlu pohledu.Jde o to, pochopit situaci, která v minulosti nastala a která nám blokuje svobodné rozhodování. Plné pochopení negativní vzpomínku vymaže (už není negativní, díváme se na ní jinak, chápajíce....) a klient si vloží pozitivní vzpomínku - tak jak by si přál, aby se tenkrát situace odehrála. Tím se uvolní  emocionální stres (blok). S touto pěknou vzpomínkou se klient vrací do přítomnosti. Kineziolog s klientem provede potřebné korekce – jednoduchá cvičení, která  pomohou  k odblokování stresoru.   Pro klienta je pak velice příjemné vrátit se zpět do přítomnosti s plným pochopením svých potíží a  novými možnostmi, které dřív neviděl. Metoda využívá pomoci různých esencí jako např. Bachovy esence, Maui drahokamů, Maui květinové, EBA esenece.

 

Tak si dáme příklad :) -

 

Příjdu na terapii s tím, že stále a stále nemohu najít práci. Je to složité, tolik věcí kolem toho, nikdo mě nechce, protože jsem matka s dvěma dětmi, mám málo zkušeností, nejsem prezentativní typ, neumím jazyky......našlo by se toho nejspíš mnohem víc. Po čase jsem zjistila, že mě nechtějí ani na podřadné práce, protože bych je nejspíš u toho uhranula. Prostě jsem asi prokletá, nebo už nevím, co dál dělat. Peníze stále chybí, nemohu se nikde "uvrtnout" .

 

Při terapii probereme moje postavení vůči zaměstavatelům, vůči práci samotné i vůči penězům. Pracujeme zatím v přítomnosti, kde si začínám uvědomovat, že jsem se celý život nadřela již dost a nechci se do podobné situace vrátit. Chci být svobodný člověk, který si řídí pravidla sám a stejně tak příjem peněz. Uvědomím si, že JÁ SAMA o žádnou práci nestojím a že chci být na volné noze. Uvědomím si, co jsem už jako dítě chtěla dělat, že jsem chtěla pomáhat lidem a tak už se mi celá situace vyjasňuje. Stále mám ale 100% stresu na samotné téma "NEMOHU NAJÍT ZAMĚSTNÁNÍ". A tak pokračujeme.......

 

Jdeme do věkové regrese - do minulosti, do věku, kdy vznikla příčina mého současného problému s prací. Jsem plně při vědomí, pouze si uvědomuji, co se v daném věku stalo......vidím i nějaké útržky jako z černobílého filmu. Jsme v generacích, ve věku mojí mámy, která stále jen pracovala a pracovala, aby nás uživila, byla z toho sedřená, život skoro žádný, pořád jen práce......Přesně vím, že toho jsem se bála celý život, že budu jen pracovat a pracovat a nakonec prostě jen umřu, bez života. A tak jsem si vlastně už tehdy osvojila toto přesvědčení, že bez tvrdé práce nejsou peníze a jinak to prostě nejde. Něco uvnitř mi ale říkalo, že to tak být nemusí a já to tak rozhodně nechci. A proto nemohu v přítomnosti najít práci, protože mám strach z toho, že celý život budu už jen pracovat a dělat to, co mě ani nebaví. A tak to tu musíme změnit. Chci pracovat, chci dělat, co mě baví, chci pomáhat lidem. A  peníze nejen že potřebuji, ale také si jich umím užívat a umím je použít na dobrou věc. A tak když jsme stále ve věku mojí mámy, tak jí tu nastavíme, aby se nezříkala práce, ale dělala práci, která jí baví, aby si u toho uměla i užívat života a těšit se z vydělaných peněz. Jelikož mám dobrou představivost, jde mi to snadno. Kdo ji nemá, tomu pomůže terapeut :). Náhle se mi ulevilo, práce se nebojím, a zároveň už vím, co chci v životě dělat. :)

 

(přečetli jsme si i nějaké texty, které mi pomohli k ujasnění situace a také jsme si udělali nějaké cvičení, které mě zbavilo strachu).

 

 

  Vracíme se do přítomnosti. K tématu "NEMOHU NAJÍT ZAMĚSTNÁNÍ" mám 0% stresu a 100% pozitivní motivace :). Pěkné. Cítím se dobře, lehce, prostě volněji......jsem volná. Ikdyž pracovat nikdy nepřestanu :). Navíc se na práci, kterou chci dělat moc těším. Jsem odhodlaná udělat potřebné kroky k tomu, abych mohla co nejdříve začít.

 

Život nám dává pouze to, co si přejeme. Asi si řeknete, ale já SI PŘEJU peníze, práci, vztah...atd. Na tomto příkladu je ale vidět, že já si také myslela, že si přeji, aby mě někdo konečně zaměstnal. Pravda ukrytá hluboko ve Vašem podvědomí je ale jiná.......a proto vězte, že MÁME CO SI PŘEJEME. Pokud nemám práci, pak je třeba najít důvod, proč ji nemám. Důvodů a příčin může být spousta možností. A proto je třeba vytestovat správný věk k danému tématu. A právě tam je  příčina.

 

Kde mě najdete

Andrea Čermáková

Čistěves 29, 503 15 Nechanice

tel.: 777 03 55 66, 604 685 922